iStock photo iStock photo

Discgolf i Slottsskogen med HejFriends

Häng med på HejFriends första event i Göteborg. HejFriends vill göra det enklare att lära känner nya människor och hitta nya vänner i din stad.

Den 20 maj kl. 18:00 ses vi på Slottsskogens Discgolfbana för en avslappnad och rolig kväll där vi spelar discgolf, lär känna nya människor och skapar nya vänskaper.

Kom själv eller ta med en vän — alla är välkomna!

Anmälan sker på eventet på Facebook.

Tipsa oss

Tycker du att vi har missat något i artikeln?

Vi på Thatsup har lång erfarenhet av att guida våra läsare till stans guldkorn. Sedan 2008 har våra redaktörer skrivit initierade guider till bland annat restauranger, barer, caféer, hotell och frisörer. Våra guider består av handplockade tips baserade på vår lokalkännedom och de uppdateras bland annat med hjälp av vår fokusgrupp där vi gemensamt diskuterar urval och innehåll. Vi arbetar ständigt med att inspirera och ge dig bästa möjliga upplevelse, var du än är och vad du än letar efter.