Afterwork med Good Vibes på Café Opera

Afterwork med Good Vibes på Café Opera

Aurora Holm, Skribent SE, Thatsup Aurora Holm, Skribent SE, Thatsup
Aurora Holm

Good Vibes är tillbaka på Café Opera med sitt nostalgiska R&B-koncept.

Värm upp rösten och förbered dig på att sjunga med till klassiker som No Scrubs och Return of the Mack när afterwork-konceptet Good Vibes återvänder till Café Opera den 24 januari. Den välbesökta klubben är till för alla som älskar nattklubbsatmosfären men som inte vill stanna ute till 03. Istället pågår festen klockan 17–21.

Denna gång står DJ Autograph, Jonas Lönnå, Roy, DJ Shewit och MC Mogge Sseruwagi i båset för att spela R&B-dängor från 90- och 00-talet. 

Tipsa oss

Tycker du att vi har missat något i artikeln?

Vi på Thatsup har lång erfarenhet av att guida våra läsare till stans guldkorn. Sedan 2008 har våra redaktörer skrivit initierade guider till bland annat restauranger, barer, caféer, hotell och frisörer. Våra guider består av handplockade tips baserade på vår lokalkännedom och de uppdateras bland annat med hjälp av vår fokusgrupp där vi gemensamt diskuterar urval och innehåll. Vi arbetar ständigt med att inspirera och ge dig bästa möjliga upplevelse, var du än är och vad du än letar efter.