Fashion & Lifestyle på Stockholms Auktionsverk

Det är återigen dags för den nya succén Fashion på Stockholms Auktionsverk. Men den här gången med tillägget Lifestyle. Detta för att tydliggöra bredden på utbudet på auktionen. Det finns kläder och accessoarer från hela 1900-talet och fram till idag för både damer och herrar.

Avdelningen Lifestyle innehåller allt ifrån dekorativa käppar och ridspön med knoppar och kryckor i silver, guld och elfenben från 1900-talets början till en unik raritet - en hjälm som tillhört den store svenska Formel 1-legenden Ronnie Peterson.

Se många fler bilder på produkter från auktionen här.

Visning
11 februari kl 11-18
12-13 februari kl 11-16

Auktion
14 februari kl 17

Plats

Stockholms Auktionsverk