Foto: Jona Granath Foto: Jona Granath

Sommarfest på Villa Valentina

Aurora Holm, Skribent SE, Thatsup Aurora Holm, Skribent SE, Thatsup
Aurora Holm

Onsdagen den 5 augusti blir det sommarfest på den spanska restaurangen Villa Valentina som öppnade i Slussen i våras. Då blir det livemusik, mat och dryck med vad de själva beskriver som Stockholms vackraste utsikt.

Priset för kvällen är 795 eller 995 kronor, beroende på när man köper biljett, och då ingår välkomstbubbel och ostron vid förmingel, middag med två enheter och en drinkbiljett för att sätta fart på festen efter middagen. Det hela ackompanjeras av dj, sångare och trummis.

Tipsa oss

Tycker du att vi har missat något i artikeln?

Vi på Thatsup har lång erfarenhet av att guida våra läsare till stans guldkorn. Sedan 2008 har våra redaktörer skrivit initierade guider till bland annat restauranger, barer, caféer, hotell och frisörer. Våra guider består av handplockade tips baserade på vår lokalkännedom och de uppdateras bland annat med hjälp av vår fokusgrupp där vi gemensamt diskuterar urval och innehåll. Vi arbetar ständigt med att inspirera och ge dig bästa möjliga upplevelse, var du än är och vad du än letar efter.