Fashion & Lifestyle på Stockholms Auktionsverk

Det är återigen dags för den nya succén Fashion på Stockholms Auktionsverk. Men den här gången med tillägget Lifestyle. Detta för att tydliggöra bredden på utbudet på auktionen. Det finns kläder och accessoarer från hela 1900-talet och fram till idag för både damer och herrar.

Avdelningen Lifestyle innehåller allt ifrån dekorativa käppar och ridspön med knoppar och kryckor i silver, guld och elfenben från 1900-talets början till en unik raritet - en hjälm som tillhört den store svenska Formel 1-legenden Ronnie Peterson.

Se många fler bilder på produkter från auktionen här.

Visning
11 februari kl 11-18
12-13 februari kl 11-16

Auktion
14 februari kl 17

Plats

Stockholms Auktionsverk

Tipsa oss

Tycker du att vi har missat något i artikeln?

Vi på Thatsup har lång erfarenhet av att guida våra läsare till stans guldkorn. Sedan 2008 har våra redaktörer skrivit initierade guider till bland annat restauranger, barer, caféer, hotell och frisörer. Våra guider består av handplockade tips baserade på vår lokalkännedom och de uppdateras bland annat med hjälp av vår fokusgrupp där vi gemensamt diskuterar urval och innehåll. Vi arbetar ständigt med att inspirera och ge dig bästa möjliga upplevelse, var du än är och vad du än letar efter.